Skip to content

Kontakt

Adress

Ylemmät Toimihenkilöt YTN

Ratavartijankatu 2 B
00520 Helsinki
Finland

Besöksadress

Asemapäällikönkatu 12 B, 7. krs
00520 Helsinki
Finland

Faktureringsadress

FO-nummer: Y-1016144-9
EDI-kod: 00371016144-9
Nätfaktureringsadress: 003710161449
Förmedlarens kod och namn: BAWCFI22, Basware Oyj
YTN_verkkolaskutusohje
Henkilöstöedustajien matkalaskut

E-post

Alla våra e-postadresser är i formen fornamn.efternamn@ytn.fi

Din fråga hänvisas till rätt person då du skickar meddelande till adressen ytn@ytn.fi

SOMMARINFO: Vi är på sommarlov 25.6-9.8.2021

I personliga arbetsrelaterade frågor ber vi dig vara i kontakt med din egen fackförbunds rådgivning.

Vi är på semester fram till 9.8. Under vår semester kan du kontakta oss via e-post: ytn@ytn.fi. Du kan även kontakta oss via telefonväxeln: 09 4272 7766 (vardagar kl. 10-14).

Förbered dig på att det kan ta längre än normalt att få svar under semestern. Trevlig sommar!

Kontaktuppgifter till personalen

Järjestöpäällikkö

Katariina Styrman

040 610 4490

katariina.styrman@ytn.fi

Twitter

Ansvar på YTN:
toimiston esihenkilö, hallintoelinten päätöksenteko, talous

Neuvottelupäällikkö

Petteri Oksa

040 577 0644

petteri.oksa@ytn.fi

Twitter

Ansvar på YTN:
neuvottelutoiminnan koordinointi, sopimuspoliittisen ryhmän vetäjä

Viestintäpäällikkö

Anu Väätäjä

050 372 7395

anu.vaataja@ytn.fi

Twitter

Ansvar på YTN:
viestintäryhmän pj., viestinnän linjaukset

Järjestökoordinaattori

Tuomas Meriniemi

040 357 2628

tuomas.meriniemi@ytn.fi

Twitter

Ansvar på YTN:
henkilöstöedustajien ja yritysyhdistyksien palvelut, YTN-toimijoiden yhteyshenkilö

Palvelukoordinaattori

Jenny Tabermann

040 652 6052

jenny.tabermann@ytn.fi

Ansvar på YTN:
hallinnon ja taloushallinnon tehtävät, kokousjärjestelyt ja webinaarit, tekniset järjestelmät, YTN-toimijoiden tuki

Viestintäkoordinaattori

Paula Hämäläinen

040 768 3937

paula.hamalainen@ytn.fi

Ansvar på YTN:
verkkosivut, uutiskirjeet, somekanavat, yleinen viestintä

Assistentti

Paula Tapani-Alidemaj

050 372 7842

paula.tapani-alidemaj@ytn.fi

Ansvar på YTN:
taustaryhmien kokoukset ja tapahtumat, rekisterit, ostolaskut ja hallinnon avustavat tehtävät

Styrelsepersonal

Puheenjohtaja

Teemu Hankamäki

040 709 6681

teemu.hankamaki@ytn.fi

Twitter

Varapuheenjohtaja

Samu Salo

040 184 2290

samu.salo@ytn.fi

Varapuheenjohtaja

Riku Salokannel

040 724 9566

riku.salokannel@ytn.fi

Varapuheenjohtaja

Ville-Veikko Rantamaula

040 832 66 82

ville-veikko.rantamaula@ytn.fi