Skip to content

Kontakt

Adress

Ylemmät Toimihenkilöt YTN

Ratavartijankatu 2 B
00520 Helsinki
Finland

Besöksadress

Asemapäällikönkatu 12 B, 7. krs
00520 Helsinki
Finland

Faktureringsadress

FO-nummer: Y-1016144-9
EDI-kod: 00371016144-9
Nätfaktureringsadress: 003710161449
Förmedlarens kod och namn: BAWCFI22, Basware Oyj
Instruktioner för e-fakturering (finska)
Personalföreträdares resefakrutor (finska)

E-post

Alla våra e-postadresser är i formen fornamn.efternamn@ytn.fi

Din fråga hänvisas till rätt person då du skickar meddelande till adressen ytn@ytn.fi

Vem ska jag kontakta och när?

  • Lagligt stöd och arbetsförhållanden, kontakta ditt eget fackförbund.
  • I frågor gällande kollektivavtal hjälper avtalsbranschernas aktörer (OBS! välj först rätt bransch i listan till vänster, så hittar du de kontakter som gäller dig).
  • På din arbetsplats kan fungera en företagsförening, bekanta dig med kontaktuppgifterna.
  • Personalen på vårt kontor berättar mer om våra utbildningar och vår e-tjänst asiointipalvelu:
    • ytn@ytn.fi
    • Telefonväxel: 09 4272 7766 (Tisdag-torsdag kl. 10-12)

Kontaktuppgifter till personalen

Ole yhteydessä toimistoomme:

Ylemmät Toimihenkilöt YTN ry

09 4272 7766 (tiistaista torstaihin kello 10-12)

ytn@ytn.fi

Järjestöpäällikkö

Katariina Styrman

040 610 4490

katariina.styrman@ytn.fi

Twitter

Ansvar på YTN:
toimiston esihenkilö, hallintoelinten päätöksenteko, talous

neuvottelupäällikkö

Petteri Oksa

040 577 0644

petteri.oksa@ytn.fi

Twitter

Ansvar på YTN:
neuvottelutoiminnan koordinointi, sopimuspoliittisen ryhmän vetäjä

Viestintäpäällikkö

Anu Väätäjä

050 372 7395

anu.vaataja@ytn.fi

Twitter

Ansvar på YTN:
viestintäryhmän pj., viestinnän linjaukset

Viestintäkoordinaattori

Paula Hämäläinen

040 768 3937

paula.hamalainen@ytn.fi

Ansvar på YTN:
verkkosivut, uutiskirjeet, somekanavat, yleinen viestintä

Assistentti

Henna Hurme

050 543 4231

henna.hurme@ytn.fi

Ansvar på YTN:
hallinnon avustavat tehtävät

Styrelsepersonal

Puheenjohtaja

Teemu Hankamäki

040 709 6681

teemu.hankamaki@ytn.fi

Twitter

Varapuheenjohtaja

Samu Salo

040 184 2290

samu.salo@ytn.fi

Varapuheenjohtaja

Riku Salokannel

040 724 9566

riku.salokannel@ytn.fi

Varapuheenjohtaja

Ville-Veikko Rantamaula

040 832 66 82

ville-veikko.rantamaula@ytn.fi

På Svenska
Asiointipalvelu