Skip to content

Tilintarkastus ja liikkeenjohdon konsultointi

Alan toimijat

Veera Hellman, Sopimusalavastaava (Tilintarkastus ja liikkeenjohdon konsultointi) veera.hellman@ytn.fi p. 050 385 8229
Jaana Meklin, Asiantuntija jaana.meklin@ytn.fi p. 0400 741 686
Jenni Lakso, Sopimusalavastaava (Kaupan ala), Neuvottelija (Elintarvikeala, Teknologiateollisuus), Asiantuntija (Tilintarkastus ja liikkeenjohdon konsultointi) jenni.lakso@ytn.fi p. 050 321 8982
Noona Hanni, Juristi noona.hanni@ytn.fi p. 020 693 200
Juha Oksanen, Tutkija juha.oksanen@ytn.fi p. 040 556 6671
Heidi Haapalainen, Viestijä heidi.haapalainen@ytn.fi p. 050 533 4390
Emilia Hoikkaniemi, Assistentti emilia.hoikkaniemi@ytn.fi p. 040 740 7584

Taustaryhmän toimii alansa kysymysten asiantuntijaryhmänä. Jäsenet ovat alalla työskenteleviä YTN-liittojen jäseniä. Ryhmän tehtävänä on:

  • seuraa alan työehtojen kehittymistä
  • seuraa alan taloudellista ja teollisuuspoliittista tilannetta
  • valmistelee oman alansa sopimustavoitteet
  • evästää sopimusneuvottelijoita
  • arvioi, ovatko saavutetut neuvottelutulokset hyväksyttävissä
  • vastaa neuvottelutoiminnan tukivalmiudesta
  • kehittää yritys- ja alakohtaista järjestäytymistä
  • kehittää yhteyshenkilöverkoston kattavuutta
  • suunnittelee alakohtaista viestintää ja koulutusta
Asiointipalvelu