Skip to content

Tilintarkastus ja liikkeenjohdon konsultointi

Alan toimijat

Ted Apter (Suomen Ekonomit - Finlands Ekonomer ry) ted.apter@ytn.fi p. +358400602439
Elin Blomqvist-Valtonen (Tradenomiliitto TRAL) elin.blomqvist-valtonen@ytn.fi p. 040 775 3040
Jaana Meklin (Suomen Lakimiesliitto) jaana.meklin@ytn.fi p.  +358 400 741 686
Sarianna Heiska (Suomen Ekonomit - Finlands Ekonomer ry) sarianna.heiska@ytn.fi p. +358 201 299 202
Ulla Niemelä (Suomen Ekonomit - Finlands Ekonomer ry) ulla.niemela@ytn.fi p. +358 400 203 235
Juha Oksanen (Suomen Ekonomit - Finlands Ekonomer ry) juha.oksanen@ytn.fi p. +358405566671
Henna Hurme, Assistentti henna.hurme@ytn.fi p. 040 825 9185
Petteri Kivelä, Asiamies, lakimies petteri.kivela@ytn.fi p. 041 458 0038

Taustaryhmän toimii alansa kysymysten asiantuntijaryhmänä. Jäsenet ovat alalla työskenteleviä YTN-liittojen jäseniä. Ryhmän tehtävänä on:

  • seuraa alan työehtojen kehittymistä
  • seuraa alan taloudellista ja teollisuuspoliittista tilannetta
  • valmistelee oman alansa sopimustavoitteet
  • evästää sopimusneuvottelijoita
  • arvioi, ovatko saavutetut neuvottelutulokset hyväksyttävissä
  • vastaa neuvottelutoiminnan tukivalmiudesta
  • kehittää yritys- ja alakohtaista järjestäytymistä
  • kehittää yhteyshenkilöverkoston kattavuutta
  • suunnittelee alakohtaista viestintää ja koulutusta