Skip to content

Tilintarkastus ja liikkeenjohdon konsultointi

Alan toimijat

Ted Apter (Suomen Ekonomit - Finlands Ekonomer ry) ted.apter@ytn.fi p. +358400602439
Sanna Frisk, Erityisasiantuntija, taloushallinto- ja IT-ala (Tradenomit) sanna.frisk@tradenomi.fi p. 050 532 9070
Jaana Meklin (Suomen Lakimiesliitto) jaana.meklin@ytn.fi p.  +358 400 741 686
Katariina Harju (Suomen Ekonomit - Finlands Ekonomer ry) katariina.harju@ytn.fi p. 020 129 9203
Juha Oksanen (Suomen Ekonomit - Finlands Ekonomer ry) juha.oksanen@ytn.fi p. +358405566671
Arja Kuittinen (Suomen Ekonomit - Finlands Ekonomer ry) arja.kuittinen@ytn.fi p. 040 553 2960
Veera Hellman, Asiamies (Suomen Ekonomit - Finlands Ekonomer ry)
Mervi Löfgren, Toimistonhoitaja mervi.lofgren@ytn.fi p. 040 501 6840

Taustaryhmän toimii alansa kysymysten asiantuntijaryhmänä. Jäsenet ovat alalla työskenteleviä YTN-liittojen jäseniä. Ryhmän tehtävänä on:

  • seuraa alan työehtojen kehittymistä
  • seuraa alan taloudellista ja teollisuuspoliittista tilannetta
  • valmistelee oman alansa sopimustavoitteet
  • evästää sopimusneuvottelijoita
  • arvioi, ovatko saavutetut neuvottelutulokset hyväksyttävissä
  • vastaa neuvottelutoiminnan tukivalmiudesta
  • kehittää yritys- ja alakohtaista järjestäytymistä
  • kehittää yhteyshenkilöverkoston kattavuutta
  • suunnittelee alakohtaista viestintää ja koulutusta